top of page
  • ilhanyondemir

Her seferinde en başa dönmek (video klip hazırlıkları)

Sorumlusu ben olabilirim. Ama büyük bir ihtimalle değilim.


Ortada yapılacak bir iş var, sizi ilgilendiriyor. Başka kimseyi değil. Ancak insanları bilirsiniz, yardım etmek isterler. Bir şekilde aslında sadece sizi ilgilendiren bu işte yer almak isterler. Bir enerji ile dalarlar ortalığa. Tabi başta her şey güzel gider. İçinizde hemen hemen hiç şüphe olmaz. Neden bahsediyor bu adam diyebilirsiniz, bu yüzden parantezle başlığa da yazdım. İlk yayınlayacağım şarkının video klibi için yaşadığım süreçten..


Ben şu an Kırıkkale ilindeyim. Burada cast ajansı bildiğim kadarı ile yok. O yüzden üniversitenin tiyatro bölümünden ya da şehir tiyatrosu vb. oluşumlardan yürürüm diye düşündüm ama.. Yürüyemedim. Hiçbir yerden yürüyemedim. Ortada bir şarkı var, klip için senaryo var, oynarım, hatta ben oynayayım diyen bir sürü insan var ama her ne oluyorsa bir süre sonra hepsi yok oluyor.


Kimse hakkında yorum yapamam sadece bir insan verdiği söze ne pahasına olursa olsun sadık olmalı.


Herhangi bir iş, müzik, video klip, hatta bir film, bunlara baktığında insan, ortaya koyulan emeği bilmeyebiliyor. O süreçlerden geçen insanlarla aynı şeyleri yaşamayabiliyor, ama her şey gibi bunun da zorlukları var ve beni her zaman başa döndürüyor. Belki böyle olması gerekiyor. Belki başta yanlış kararlar aldım ama sonrasında düzeltme fırsatım oldu, bu fırsatı ise imkansızlık olarak değerlendiriyorum. Olabilir de. Şimdi tek bildiğim bu klibin çekilebilmesi için biraz para biriktirip en yakın il olan Ankara'dan bir oyuncu getirmeliyim. Evet bence de en olması gereken buydu ve sonunda bu olacak.


Müzik benim çocukluk hayalim, video klip bunun bir parçası ve zorluklar da her zaman olacaklar. Beni güçlü tutan şey ise hala bu yolculukta şoför koltuğunu terketmemiş olmak. Başka alçak ya da yüksek hiçbir sese kulak vermemiş olmak. Ben bu işi yapacağım. Güzel de yapacağım, bugün yanımda olan herkes, yarın da yanımda olacaklar ve bu günleri hatırlamayacağım bile. Elbette ki tecrübeleri hariç.


Benim istediğim şarkıda neyi anlatmak istiyorsam klipte de onu anlatmak. Çok ironi kasmaya gerek yok.


Tabi benimle oynayacak arkadaş da önemli. Ne olacağını gerçekten bilmiyorum ama tek bildiğim, güzel olacak ve bunun için beklemeye değer.


Mesai saatleri başlasın da bir kaç ajansla görüşeyim, bir iki kişi var olabileceğini düşündüğüm ama bakalım.


Sizleri haberdar ederim.

İlhan.

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Коментари


bottom of page