top of page
  • ilhanyondemir

Yarım saat daha uyusam olur mu ?

Bu sözler neredeyse 10 senedir beraber olduğumuz hayat yoldaşıma ait.

Başta pek önemli gibi gelmeyebilir. Bir insan biraz daha uyumak istiyor, bu hep olur. Ama bu ayrı. Benim hayat arkadaşım, ben evde müzik projelerimi tamamlamaya çalışırken sabahın erken saatinde kalkıp, işe gidip, saatlerce çalışıyor ve bu evin ayakta kalmasını sağlıyor.


Ben mi ? Ben cep harçlığı için ara sıra özel ders veriyorum. Bunun dışında uzun süredir çalıştığım mesaili işimden çeşitli nedenlerden istifa ettim. Müzik benim belki son şansım. Belki değildir bilemiyorum ama şu an gerçek bu. Şu an bu evi maddi olarak ayakta tutan, döndüren kişi bu hayat arkadaşımdır.


Her ama her bekleyişin bir sonu var. Bu bekleyişin sonu güzel olacak.


Bunca yıllık ömrüme bir şeyler sığdırmaya çalıştım. Bir iki yabancı dil, biraz bilgisayar becerisi, müzik vs derken. Tabi başardığım en olumlu şey hayattaki doğru insanı bulmaktı. Benle birlikte başka bir çok kurbanı olan bu sürecin sonunda ben istediğimi aldım. Umarım diğer herkes de son derece iyidir. Evet, konunun kaynağı, işte bu cümle: "Yarım saat daha uyusam olur mu ?" Kahvaltıya vakit kalsın diye 7:15'de kalkacaktın, şimdi mısır gevreği yememiz gerekecek ama olsun. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Zor günlerden geçtik, halen de geçiyoruz. Özellikle mesaili çalıştığım dönemdeki bir takım sıkıntılarım beni fazlasıyla etkiledi. Kalan son sabır kırıntılarımı müziğe adamak zorundaydım. Bu süreç ise uzun ve bazen de belirsiz. Yine de en doğrusunun bu olduğunu düşündüm. Bu yolda verdiğim tüm kararlarda yanımdaydın. Dedim ya, ömrüme bir şeyler sığdırmaya çalıştım, Hepsini başardım mı bilemem ama senle olan ilişkim, verdiğim en iyi karar, başardığım en önemli şeydi. Bu yarım saate de bu sığdı.. Şimdi seni kaldırıp, gevreğini hazırlayıp, işe göndereceğim. Sonra da, merak etme, müziklerimi bitirip, yayınlayıp, başarılı olup, sana hak ettiğin hayatı fazlasıyla vereceğim. Yapamasam bile, benim için yaptığın her şeye minnettar olduğumu bilmeni isterim.


Evet, elbette yarım saat daha uyuyabilirsin. Şu an elimden gelse seni istediğin kadar da uyuturdum ve yine evet, bir gün elimden de gelecektir.


Seni seviyorum.


İlhan.

53 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page